Panou fotovoltaic 460W, monocristalin, Sunpal SP460M-72H, MBB Half-cut
| 331.19 Lei x 4 rate |
Acest produs are o cantitate minimă de comandat de 33
Plata ramburs
Plata cu cardul
Plata in rate
Panoul fotovoltaic Sunpal SP460M-72H, MBB Half-cut, cu o putere de 460W si celule monocristaline pentru a va asigura de o productie maxima de energie electrica. Tehnologia half-cut minimizeaza pierderile de energie, iar celulele monocristaline asigura o eficienta ridicata si o durata de viata indelungata. Panoul are un design robust si este rezistent la conditiile meteo severe. Acesta este o alegere excelenta pentru sistemele solare off-grid si on-grid, pentru uz casnic și comercial. Cumparati acum panoul fotovoltaic Sunpal SP460M-72H si incepeti sa economisiti bani și sa reduceți emisiile de carbon prin producerea de energie electrica curata si sustenabila.
Panou tehnologie half-cell, 144 de celule cu pierderi reduse.
Toleranta putere iesire (0 +5W) garantata
Degradarea lenta a puterii posibila datorita tehnologiei Low LID Mono PERC:
- primul an <2%,
- 0,55% anul 2-25
Pierderi rezistive reduse datorita curentului de operare mai mic
Randament energetic mai mare dat de temperatura de functionare mai scazuta
Risc redus suprasarcina datorita designului optimizat
Date tehnice:
Numar celule: 144 (6x24)
Cutie legaturi: IP68, trei diode
Temperatura lucru: -40°C ... +85°C
Toleranta putere iesire: 0~+5W
Toleranta Voc si Isc: ±3%
Tensiune max. sistem: 1500Vcc (IEC/UL)
Siguranta: 20A
NOCT: 45±2°C
Clasa protectie: II
Protectie la foc: UL tip 1 sau 2
Sarcina statica max. (fata): 5400Pa
Sarcina statica max. (spate): 2400Pa
Eficienta celule: 21.17%
Coeficient temperatura Isc: +0.048%/°C
Coeficient temperatura Voc: -0.270%/°C
Coeficient temperatura Pmax:-0.350%/°C
Design:
Cablu iesire: 4mm², 300mm lungime (lungimea poate fi adaptata in functie de nevoi)
Sticla: unistrat, 3.2mm, securizata termic, acoperita antireflex
Cadru: cadru din aliaj de aluminiu anodizat*
Conector: MC4
Greutate: 23.5 kg
Dimensiuni: 2094 x 1038 x 35 mm
Caracteristici electrice (testare STC**/NOCT***)
Putere maxima (Pmax/W): 460 / 348
Tensiune furnizata la mers gol (Voc/V): 50 / 47.2
Curent scurtcircuit (Isc/A): 11.67 / 9.41
Tensiune furnizata la putere max.(Vmp/V): 41.4 / 39.1
Curent furnizat la putere max. (Imp/A): 11.12/ 8.91
Eficienta modul (%): 21.17
Eficienta modul (%): 21.17
Certificari sistem/produse:
IEC 61215, IEC 61730, UL 61730
ISO 9001
ISO 14001
OHSAS 18001
** STC (Standard Testing Conditions/Conditii standard de testare): Iradiere 1000W/m2, Temperatura celulei 25°C, Spectre la AM1.5
*** NOCT (Nominal Operating Cell Temperature/Temperatura nominala de funcționare a celulei): Iradiere 800W/m2, Temperatura ambient 20°C, Spectre la AM1.5, Vant la 1m/s